POCKET SQUARE.
Artikelnummer: 420805
- 32 x 32 cm
- Mönstrad
- Näsduk herr
Elegant Mönstrad Pocket Square för Herr - Amanda Christensen
Ge din stil ett lyft med vår fantastiska pocket square från Amanda Christensen. Med sina fina mått på 32 x 32 cm är denna näsduk den perfekta accessoaren för den moderna mannen. Tillverkad av högkvalitativt silke, erbjuder denna mönstrade pocket square en lyxig känsla och en subtil glans som ger dig det där extra i din klädsel.
Den kvadratiska designen på 32 x 32 cm gör den enkel att fästa i bröstfickan på din kavaj eller kostym. Den har en perfekt balans mellan stil och funktion, vilket säkerställer att den ligger snyggt och ser elegant ut hela dagen. Den mönstrade finishen tillför en unik karaktär och gör det möjligt för dig att uttrycka din personlighet genom accessoaren.
Tillverkad av 100% silke, är denna pocket square både mjuk och hållbar. Silket har en fantastisk lyster och känsla som upplevs som lyxig mot huden, vilket gör den till en del av din garderob som du kommer att älska att bära och visa upp.
Denna mönstrade pocket square är inte bara en stilren accessoar; den är också en möjlighet att förhöja din look vid särskilda tillfällen - vare sig det handlar om bröllop, affärsmöten eller festligheter. Dess tidlösa design och kvalitetsmaterial gör den till en investering i din stil som kommer att hålla länge.
Lägg till en touch av elegans i din klädsel med Amanda Christensens pocket square - den perfekta accessoaren för herrar som vill stå ut på ett sofistikerat sätt. Beställ din signaturdetalj idag och upplev skillnaden!
Tack för att du handlar i vår webbshop. Besök oss även i vår butik i Vingåker. Läs mer på www.vfo.se
